Posted on Vložiť komentár

Vstavané skrine s posuvnými dverami.

Ak chcete využiť plnú výšku miestnosti na uskladnenie, najlepšia voľba je vstavaná skriňa. Vstavaná skriňa môže mať otváravé, alebo posuvné dvere. Posuvné dvere sú ideálnym riešením pre prístup do skrine po celej výške miestnosti. Väčšinou sa používajú posuvné dvere so spodnými kolieskami, kedy sa celá hmotnosť dverí prenáša priamo do podlahy. Aby boli dvere pevné a neohýbali sa, mali by mať dookola pevný rám, ktorý slúži zároveň ako madlo pre posúvanie dverí a tiež ako nosná časť pre upevnenie spodných a horných kolieskových vedení. V moderných rámoch posuvných dverí sú spodné kolieska skryté priamo v spodnom profile. Tým je zabezpečené, že na kolieska nesadá prach. Hĺbka vstavanej skrine pre vešanie na hĺbku postačí 600mm. Z tejto hĺbky je 100mm  určených pre posuvné dvere a zvyšných 500mm je čistá hĺbka pre vešanie a ukladanie. Ak chcete v skrini aj šuflíky (napr. hĺbky 500mm), pamätajte na to, že pribudne čelo šuflíka a hĺbka sa zvýši o 20mm.

Pri šuflíkoch sú najdôležitejšie vodiace koľajničky.  Jednoduché kolieskové,alebo guličkové koľajničky, namontované zboku šuflíka sa už nepožívajú, pretože sú hlučné, padá na nich prach a po čase sa pokazia.  Ak ste sa rozhodli pre kvalitu, tak máte na výber značkové skryté spodné vedenia šuflíkov, ako na príklad BLUM TANDEM, BLUM MOVENTO, alebo HETTICH QUADRO. Tieto šuflíky sa môžu otvárať potiahnutím, alebo stlačením, majú tichý chod, tlmenie a prakticky sa nekazia.

Nemenej dôležitým ukazovateľom kvality skrine je spôsob spájania políc s bokmi a stojkami. Začínajúce firmy a domáci kutilovia, spájajú korpus skriní skrutkami. Kvalitní overení výrobcovia, používajú špeciálne spojovacie kovanie určené pre skrine a policové regále (BLUM, HETTICH,..) . Spojovacie kovanie je pevnejšie, presnejšie a skoro neviditeľné.  Kvalitu skrine určuje tiež hrúbka materiálu a hrany. Kvalitná skriňa má hrúbku políc a bokov min.18mm a hrany ABS hrúbky 2mm !

Pridaj komentár